Telefon:

+48 54 237 12 46

E-mail:

biuro@hstp.pl

Adres:

Osiedle Młodych 1a

Szpetal Górny

87-811 Fabianki

przeciski pneumatyczne

ZAWSZE DO CELU

Inwestycje w infrastrukturę

Nowoczesny plac budowy nie może obejść się bez technologii bezwykopowych. Tam gdzie potrzebne jest wykonanie przepustu ze względu na brak możliwości lub podstawy eknomicznej do prowadzenia prac w wykopach polecamy zastosowanie przecisków pneumatycznych. Hydro System oferuje pełne portfolio prac z wykorzystaniem popularnych "kretów" na terenie całej Polski.

Przyłącza gospodarcze

Sieci wodno-kanalizacyjne, przyłącza energetyczne, gazowe i telekomunikacyjne. Budowa infrastruktury klienckiej z wykorzystaniem przecisków pneumatycznych, to oszczędność czasu i pieniędzy. Problematyczne podjazdy, utwardzone place, nienaruszalne ogródki przydomowe. Panaceum na dolegliwości inwestycyjne w ofercie naszej firmy już od 25 lat!

Czy to się opłaca?

Skorzystanie z technologii bezwykopowych oznacza eliminację uciążliwości w prowadzeniu prac w wykopach. Inwestor nie musi budżetować odtworzenia nawierzchni czy przygotowania dokumentacji dla zajęcia pasa oraz opłat z nim związanych. Nie należy zapominać o kwestiach środowiskowych - przeciski oznaczają minimalną ingerencję w środowisko naturalne.

Bezwykopowa technologia przecisków pneumatycznych


Założeniem pracy z wykorzystaniem technologii przecisków pneumatycznych jest wykonanie podziemnego połączenia pomiędzy dwoma punktami w linii prostej bez naruszenia nawierzchni. Trasa przecisku jest sondowana pod kątem przeszkód oraz typu gruntu. Następnie do wykopu/komory wejściowej wprowadzane jest urządzenie wykonujące połączenie z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Głowica wykonuje tunel podziemny „rozsuwając” grunt na boki trasy przecisku co umożliwia wprowadzenie w to miejsce pożądanej instalacji podziemnej.

Głównymi atutami przecisków pneumatycznych są:

  • Wykonanie prac tam gdzie nie można zastosować wykopu otwartego.
  • Niższe koszty w porównaniu z dla przykładu rozbiórką jezdni asfaltowej i jej odtworzeniem.
  • Niski wpływ na środowisko naturalne.